جلسه چهل و یکم – آموزش طراحی سایت املاک – ( پیش نمایش)

نکته این جلسه : وقتی برنامه نویسی با چند خط کد امکان پذیر است ، استفاده از افزونه کاملا بی معنی است .

دوستان خوب دوره سلام . امیدوارم تا این بخش خیلی خوب جلسات رو پیش برده باشید و قالب خودتون رو پا به پای ما رسونده باشید . در جلسه 45 ، سورس پروژه رو در اختیارتون قرار خواهیم داد پس نگران نباشید . هدف این هست تا خودتون بتونید برنامه نویسی و طراحی رو تا جایی که توانش رو دارید پیش ببرید و نهایتا اگر در بخشی مشکل داشتین از سورس پروژه استفاده کنین و ازش کمک بگیرین .

در این جلسه یکی از بخش های مهم که توی همه قالب های وردپرس باید باشه رو با هم برنامه نویسی می کنیم . این بخش قبلا داخل قالب طراحی شده که قسمت مربوط به نمایش مطالب مرتبط در صفحه جزئیات هر مطلب هست . مطالب مرتبط برای یک مطلب رو می شه بر اساس دسته بندی ها و یا برچسب های اون نوشته نشون داد . فرض کنید ما در حال مطالعه مطلبی هستیم که دسته بندی اون ” علمی ” نام داره . در انتهای اون مطلب ، مطالبی که دسته بندی اونها هم علمی هست رو می تونیم نشون بدیم تاکاربر در صورت تمایل از اون مطالب هم استفاده بکنه .

این کار بر اساس برچسب های مشابه مطالب هم ممکن هست و می تونیم بر اساس برچسب هایی که اون مطلب داره ، مطالب دیگه در همون برچسب رو نشون بدیم . این کار از لحاظ سئو و بهینه سازی هم خیلی موثر هست و باعث می شه تا کاربر مدت زمان زیادی رو در سایت شما بمونه و درنتیحه مدت زمان حضور کاربر باعث روند رو به رشد مقالات ما و محبوبت اونها بشه . به همین دلیل برنامه نویسی بخش مطالب مرتبط در تمامی قالب ها یکی از الزامات هست .

همین بخش رو در قسمت املاک هم داریم و املاک مشابه رو هم برنامه نویسی خواهیم کرد تا کاربر وقتی ملکی رو مشاهده می کنه بتونه املاک مشابه اون رو هم ببینه که این موضوع در بخش املاک بیشتر به چشم میاد و شما میتونید معنی و کاربرد دقیق اون رو درک کنید .

پس در این بخش هم همراه ما باشید تا برنامه نویسی خیلــــــــــــــــــــی ساده این بخش رو یاد بگیرید و در تمامی قالب هاتون دقیقا به همین روش بخش مطالب مرتبط رو برنامه نویسی کنید .

باتشکر سئو 90