جلسه سی و ششم – آموزش طراحی سایت املاک – (پیش نمایش)

نکته این جلسه : درک توابع وردپرس شما را بیشتر از قبل حرفه ای خواهد کرد .

جلسه 36 از دوره طراحی سایت املاک ، یکی از جلساتی است که مختصر وارد برنامه نویسی وردپرس می شویم ، اگر با زبان Php آشنایی مختصری داشته باشید و یا حتی هر زبان برنامه نویسی دیگر ، مطمئنا با مفهوم توابع آشنا شده اید . وردپرس دنیایی از توابع مختلف است . قدرت وردپرس در توابع خاص او بخوبی نمایان شده است . برای دسترسی به بخشی خاص که در ذهن شما سوال است ، وردپرس حتما یک تابع خوب معرفی کرده است و از قبل آنرا در هسته خود برنامه نویسی کرده است تا شما به راحتی و به سرعت قالب یا افزونه خود را بسازید . پس اگر در جایی به مشکل برخوردید حتما سری به توابع وردپرس هم بزنید مطمئنا دست خالی باز نمی گردید .

در این جلسه با 4 تابع مهم و حیاتی در وردپرس آشنا می شویم که در استارت وردپرس کردن هر قالبی با انها سرو کار داریم . البته که اینها کافی نیستند اما برای شروع ، دانستن این توایع حتما لازم است . در این جلسه آدرس بندی ها و بخش بندی های داخل قالب صورت می گیرد و شما بخوبی درک می کنید که چگونه باید با اصول مشخص ، قالب خود را کم کم به یک قالب وردپرس تبدیل کنید تا هر برنامه نویس دیگری به خوبی کدهای شما را درک کند . اگر همواره با اصول خود سیستم وردپرس پیش روید قالب شما مراحل بیشتری از استاندارد بودن را پشت سر خواهد گذاشت .

تمامی مواردی که در بخش برنامه نویسی آموزش داده می شوند در همه قالب ها یکسان هستند پس ترس این را نداشته باشید که این کد ها و این توابع فقط مختص این نوع وب سایت ها هستند . شما به راحتی برای تمامی قالب ها می توانید همین روش برنامه نویسی اصولی را پیش بگیرید . پس این جلسه را هم با قدرت به پایان ببرید  و حتما تمرین و تکرار کافی داشته باشید .

با تشکر سئو 90