جلسه یازدهم – آموزش طراحی سایت املاک ( رایگان )

نکته این جلسه : بخش های مختلف که استایل یکسان دارند نباید زیاد تکرار شوند تا سایت خسته کننده نباشد !

دوستان عزیز و همراهان دوره طراحی سایت املاک با وردپرس به جلسه 11 از این دوره رسیدیم . در 10 جلسه قبلی ما قالب رو به بخش های خوبی رسوندیم و تقریبا نصف صفحه اصلی سایت رو با هم تکمیل کردیم . در این جلسه قصد داریم تا یک بخش دیگه تحت عنوان همون اسلایدر که برای بخش املاک اجاره طراحی کرده بودیم رو برای بخش املاک پیشفروش طراحی کنیم و بعدش هم بخش معرفی و خدمات رو با هم شروع کینم که البته بخش های تکمیلی اون در جلسه بعدی صورت خواهد گرفت و این جلسه استارت اون بخش رو خواهیم زد .

دوستان نکته جالب در همه آموزش های ما این هستش که ما حدالامکان سعی می کنیم که استایل های تکراری استفاده نکنیم . به جز این بخش که ما اون رو از بخش املاک اجاره کپی می کنیم که اون هم باید به این صورت باشه تا قالب کلی سایت ما حفظ بشه . درست نیست که ما املاک یا هر المانی که در سایتمون وجود داره رو در بخش های مختلف با استایل های مختلف طراحی کنیم . این کار بیشتر از هر چیزی باعث سردرگمی کاربران میشه و فکر می کنند که مثلا بجای املاک ، در حال مشاهده المان های دیگری هستن . به همین خاطر و برای اینکه چشم کاربرا به سایت و قالب بندی املاک ما عادت کنه باید از یک قالب ثابت استفاده کنیم . در بقیه صفحه ها هم مثل دسته بندی ، جستجو و .. هم از همین استایل باید استفاده کنیم تا علاوه بر استایل استاندارد ، کدنویسی ما هم استاندارد بشه و با حداقل کد وب سایتمون رو بالا بیاریم .

نکته ای که در تمامی وب سایت ها مهم هستش برنامه نویسی با حداقل کد و سرعت بالا هستش که در مورد طراحی قالب هم هر چقدر فایل CSS ما سبک تر باشه به همون اندازه هم کار ما تمیز تر هستش . در مورد سایت هایی مثل املاک که تقریبا سایت های بزرگی هستند هم این موضوع مهم تر هست . پس باقدرت بریم و ادامه دوره رو با هم یاد بگیریم .