جلسه صد و سوم – آموزش طراحی سایت املاک – ( پیش نمایش )

نکته این جلسه : حتما در انتهای پروژه ، از یک کاربر بخواهید تا پروژه شما را بازبینی و استفاده کند !

دوستان عزیز اولین دوره آموزش طراحی سایت املاک با وردپرس به جلسه 103 این دوره خیلی خوش اومدین . در جلسات گذشته ما با قدرت روی سایت کار کردیم . در این جلسه که صد و سومین جلسه از آموزش هست قصد داریم تا وارد سازمان دهی سایت بشیم . در این قسمت ما وب سایت رو از دید کاربرانی که قرار هست مخاطب نهایی ما باشند بررسی می کنیم و البته به بخش های جالبی هم میرسیم که لازمه تا کنترل بشن .

از جمله بخش های بسیار مهم که در سایت املاک هم از نظر امنیت و هم از نظر تجربه کاربری برای ما مهم هست قسمت سطوح دسترسی هستند . ما باید حتما سطوح دسترسی در سایت رو کنترل کنیم . زمانی که کاربران وارد سایت شدند و در حال استفاده از پنل کاربری خودشون هستند باید رفتار هایی داشته باشن که مدیریت تماما از اونها آگاهی داشته باشه و همچنین احتمالاتی که داده میشه به امنیت سایت آسیب برنه هم کنترل شن .

ما تا این جلسه اگر خوب دقت کرده باشید همیشه در داخل سایت لاگین بودیم و در حالت مدیر اصلی سایت قسمت های پنل کاربران رو برنامه نویسی کرده بودیم . از این جهت لازمه تا در این جلسه از دید کاربر اصلی سایت ، یکبار وب سایتمون رو بررسی کنیم و قسمت هایی که ممکنه به عنوان باگ باشن و یا خطاهای احتمالی داشته باشند رو هم کامل بررسی و اونهارو رفع کنیم .

نکته مهم این جلسه هم همین هست که حتما بعد از اتمام پروژه یکبار از دید کاربر ، وب سایت رو بررسی کنید یا از شخص دیگری در خواست کنید تا از وب سایت شما و سیستم شما استفاده بکنه تا به این طریق خیلی سریع تر و راحت تر به قسمت های ناقص پی ببرید و خطا های موجود رو برطرف کنید .