طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی چیست و چرا ما برای شرکت باید سایت طراحی کنیم ؟ طراحی سایت شرکتی همانگونه که از نامش پیداست برای هر شرکتی که در زمینه های خاصی مشغول به فعالیت است می توان یک وب سایت شیک و زیبا طراحی کرد .

وب سایت های شرکتی از جمله سایت هایی هستند که صرفا به عنوان یک وب سایت مطرح نیستند بلکه به عنوان یک محل شاخص برای آن شرکت محسوب می شوند . درواقع وب سایت یک شرکت ، دقیقا نشان دهنده وجه آن شرکت است که به نوعی به یک شناسنامه معرف تبدیل شده است .

طراحی سایت | تماس با ما

ممکن است وب سایت شما از لحاظ طراحی ضعیف باشد و مشاهده کنندگان وب سایت شما ، به خاطر همین طراحی ضعیف اصلا به جزئیات شرکت شما دقت نکنند و سراغ وب سایت دیگر و شرکت دیگری بروند . از این جهت است که اکثر شرکت ها بر روی طراحی خاص وب سایت خود حساس هستند و در مراحل اولیه طراحی سایت مدت زمان زیادی را صرف طراحی ظاهر سایت خواهند نمود .

پس همانگونه که گفته شد وب سایت شرکتی به عنوان یک محل معرف ، برای شرکت مدنظر است .

طراحی سایت شرکتی می تواند به چندین روش صورت گیرد که تمامی این موارد دقیقا بستگی به نیاز شما دارند :

  • طراحی سایت با قالب آماده
  • طراحی سایت با قالب اختصاصی
  • طراحی با سیستم مدیریت اختصاصی و قالب اختصاصی

در مورد اول ، که طراحی سایت با قالب آماده است ،سیستم مدیریت محتوا هم یک سیستم از پیش برنامه نویسی شده همچون وردپرس است که قالب آماده مد نظر روی آن باید نصب شود . این حالت از طراحی سایت در حالت کلی برای تمامی وب سایت ها می تواند انجام شود . از ویژگی های این روش می توان به هزینه پایین طراحی و برنامه نویسی ، مدت زمان سریع تحویل اشاره کرد .

حالت دوم طراحی سایت شرکتی  که طراحی با قالب اختصاصی است ، ممکن است توسط سیستم مدیریت محتوای آماده صورت گیرد . این حالت از طراحی هم نسبتا هزینه زیادی ندارد اما هزینه آن نسبت به حالت اول کمی بیشتر است و نه خیلی زیاد . این حالت معمولا از محبوب ترین حالت های طراحی وب سایت است که در حال حاضر اکثر شرکت های برنامه نویسی به دلیل امنیت و افزایش سرعت ، قالب های اختصاصی را روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس پیاده می کنند و تحویل می دهند . از مزایای این روش قیمت متعادل و پیاده شدن طرح اختصاصی و دلخواه کارفرما است .

حالت سوم که طراحی با سیستم مدیریت اختصاصی و قالب اختصاصی است . توجه داشته باشید که در این حالت به سختی می توان قالب آماده پیدا کرد ، به این دلیل که سیستم مدیریت محتوا به شکل تماما اختصاصی برنامه نویسی خواهد شد و از همین جهت قالب متناسب با آن می تواند تنها قالبی باشد که خودمان به شکل اختصاصی آنرا طراحی نموده ایم .

در طراحی سایت شرکتی ، این روش هزینه نسبتا بیشتری نسبت به دو روش قبلی دارد . در این حالت هم سیستم مدیریت ، و هم قالب به شکل اختصاصی از ابتدا طراحی و برنامه نویسی خواهد شد . مسلما این روش مدت زمان زیاد تری برای تحویل نیاز دارد ، از 1 ماه تا چند ماه ، هزینه آن بیشتر است اما مهم ترین ویژگی آن ، تماما و کمالا اختصاصی بودن هم قالب و هم سیستم مدیریت محتوای سایت شماست . این روش معمولا برای وب سایت های بسیار بزرگ با امکانات پیچیده تر مناسب است و برای طراحی وب سایت های شرکتی و کوچک ، سایت های فروشگاهی و …. حالت دوم بسیار مناسب است .

کدام روش مناسب است ؟

همانگونه که مختصر اشاره ای هم شد ، اگر بخواهیم از بین سه روش گفته شده یک روش را به عتوان بهترین و باصرفه ترین روش اتخاب کنیم میتوان گفت بهترین حالت برای طراحی وب سایت های کوچک تا نسبتا بزرگ همان روش دوم است . یعنی با سیستم مدیریت قدرتمند که از پیش برنامه نویسی شده است ، قالب اختصاصی سایت را طراحی نمائید .

در این حالت هم هزینه شما پایین تر است ، و هم مدت زمان نسبتا مناسبی برای تحویل نیاز دارید و هم اینکه سایت شما جلوه تماما اختصاصی دارد چرا که سیستم مدیریت را فقط مدیر سایت مشاهده می کند و برای کاربران فقط ظاهر قالب مهم است .

طراحی سایت شرکتی سئو 90

امکانات سایت شرکتی چه مواردی می تواند باشد ؟

زمانی که یک سایت شرکتی طراحی می شود ، امکانات زیادی را می توان در آن در نظر گرفت ؟ وب سایت های شرکتی یکی از وب سایت های جذاب هستند . بیش از 50 درصد وب سایت هایی که عموم شرکت های طراحی سایت تحویل می دهند ، وب سایت های شرکتی هستند . از این جهت این وب سایت ها بسیار مورد توجه هستند .

وب سایت های شرکتی امکانات متفاوتی می توانند داشته باشند از جمله :

  • 1.بخش معرفی خدمات
  • 2.بخش معرفی نمونه کارها
  • 3.بخش معرفی محصولات ( درصورت لزوم بخش فروش هم راه اندازی می شود )
  • 4.بخش مقالات
  • 5.بخش گالری ویدئویی ، تصویری ، بخش گواهینامه ها و افتخارات
  • 6.بخش اسلایدر ها ، دسته بندی های اختصاصی و …

این موارد مهم ترین گزینه هایی هستند که می توان در سایت های شرکتی استفاده کرد . بقیه بخش ها ممکن است به دلخواه کارفرما و صاحب سایت در آن گنجانده شود .

ممکن است لوکیشن ها ، گالری ها ، چند نمونه خدمات ، انواع مختلف اسلایدر ها ، پنل های دسترسی ، خبرنامه ، فرم های تماس با مدیریت و …. به پیشنهاد کارفرما اضافه شود . اما بخش هایی که در بالا گفته شد بخش های کلی در طراحی سایت شرکتی هستند .

بخش نمونه کارها و بخش خدمات ، عضو جدایی ناپذیر در طراحی سایت شرکتی هستند . اگر وب سایت شما توسط شرکت طراحی سایت اجرا می شود ، حتما در نظر داشته باشید که بخش نمونه کارها در قالب باشد ، حتی اگر شما نمونه کاری هم در ابتدای کار به شرکت ارائه نکرده باشید حتما بخش افزودن باشد تا در آینده خودتان اضافه کنید .

نکاتی مهم در مورد قالب سایت های شرکتی

با اینکه در حال حاضر قالب های سایت های شرکتی اکثرا شبیه هم هستند ، متفاوت بودن در این زمینه بسیار مهم است . از نظر ما یک جمله مهم وجود دارد که فقط در سئو 90 گفته می شود :

اگر شرکت شما برایتان مهم است ، از قالب آماده استفاده نکنید !

قالب های آماده سایت های شرکتی ، مسلما قبل از شما به چندین نفر و چندین شرکت دیگر ارائه شده اند یا فروخته شده اند . از همین جهت زمانی که کسب و کار شما روی سایت ظاهر می شود ممکن است کاربران هنگام ورود به سایت شما ، متوجه نشوند که دقیقا در وب سایت کدام شرکت قرار دارند .

به این دلیل که وب سایت های زیادی دقیقا با همین طرح در حال کار هستند . همانگونه که در حال حاضر قالب های زیادی دقیقا با طرح و رنگ قالب فروشگاه اینترنتی دیجی کالا طراحی شده اند و هزاران فروشگاه اینترنتی آن را خریده و در حال کار هستند . بسیاری از افراد هنگا ورود به این سایت ها حتی به آدرس و لوگو سایت هم توجه نمی کنند و صرفا به محض یافتن محصول مورد نظر ، فوری خرید را انجام می دهند .

پس از این جهت اگر قصد تبدیل شدن به یک برند را دارید ، حتما از قالب اختصاصی استفاده کنید . برای شما ممکن است هزینه زیادی داشته باشد اما از ابتدا کار شما بر یک اساس محکم طراحی شده است و مطمئن هستید که تمامی حقوق سایت کاملا متعلق به شماست و اعمال هرگونه تغییرات در آینده به سادگی توسط شرکت طراح سایت شما صورت خواهد گرفت .

سایت های شرکتی یکی از بستر های مناسب برای انتشار ویدئو است . درواقع از نظر سئو و بهینه سازی سایت های شرکتی ، داشتن ویدئو در وب سایت بسیار تاثیر گذار است . از این جهت شرکت های بسیاری تا جایی که حریم شرکت به آنها اجازه می دهد ، از مراحل تولید محصولات ، نحوه ارائه خدمات و یا بررسی مسائل کارشناسی ، ویدئو تهیه نموده و در سایت منتشر می کنند .

سئو و بهینه سازی سایت های شرکتی

نکته مهمی که در حال حاضر در دنیای طراحی سایت مطرح است ، موضوع سئو و بهینه سازی سایت ها است . عملا در حال حاضر وب سایت هایی که قصد رشد و توسعه داشته باشند ، تنها طراحی کردن سایت کافی نیست پس با توجه به این موضوع طراحی سایت شرکتی هم صرفا کافی نخواهد بود . پس از اینکه وب سایت طراحی شد تازه موضوع شروع می شود . مخصوصا در مورد وب سایت های شرکتی ، زمانی که طراحی سایت شرکتی انجام شد و به اتمام رسید ، برای نتیجه گیری از این وب سایت باید روی بهینه سازی سایت تمرکز کرد . بهینه سازی موضوعی بسیار مفصل است و در مقاله مربوط به سئو به شکل کامل توضیح داده شده است . همینقدر بدانید که اگر نیت شما از طراحی سایت شرکتی یا هر وب سایتی نتیجه گرفتن از آن است ، حتما باید وب سایت خود را برای خدماتی که در نظر دارید بهینه سازی کنید .

بدین منظور که اگر خدمات شما فروش محصولات صنعتی است ، زمانی که داخل موتور های جستجو همچون گوگل کلمه ” خرید دستگاه موتورشویی ” جستجو می شود وب سایت شما جزء 10 سایت برتر در صفحه اول نتایج باشد .

پس اگر هدف شما توسعه و رشد کسب و کار و نتیجه گرفتن از سایت است حتما با یک مشاور سئو در زمینه بهینه سازی سایت مشاوره نمائید تا پس از یررسی وضعیت کلی وب سایت و همچنین کلمات کلیدی که مد نظر دارید ، شرایط بهینه سازی سایت شما را خدمتتان اعلام کنند .

همچنین گروه سئو 90 با اتکا به دانش و تجربه چندین ساله خود ، در زمینه طراحی سایت شرکتی ، فروشگاهی و … و همچنین بهینه سازی انواع وب سایت ها ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد .

سایت های شرکتی با توجه به میزان سختی کلمه و میزان فعالیت رقبا بهینه سازی می شوند . از این جهت ممکن است پروسه بهینه سازی تا صفحه اول گوگل از 2 ماه تا 12 ماه متغیر باشد که معمولا بازه میانگین آن بین 2 تا 6 ماه می باشد .

باتشکر ، سئو 90